×
Etiketë: masave
Front TV14 Gusht 2020
Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se situata e krijuara nga COVID-19 është e menaxhueshme por që...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
U regjistruan 141 raste me Covid-19 nga 1.848 testime në raportin e djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e kaluara. Kanë ndërruar jetë dy pacientë, një nga Shkupi (88 vjet) në kushte spitali...
Lajme13 Gusht 2020
Kosova vazhdon të përballet me pandeminë koronavirus dhe vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar edhe tetë vdekje të reja. Pandemia me koronavirus ishte temë e takimit të sotëm të ministrit të Punëve të...
Front TV12 Gusht 2020
Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, në një intervistë për Front Online, tha se inspektorët komunal janë angazhuar për të ndihmuar Agjencionin e Ushqimit dhe Veterinarisë (AVUK), për mbikëqyrjen e masave anti-Covid....
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka kërkuar nga inspektorët komunalë që të fillojnë me zbatimin e masave të reja, duke vendosur pikat shenjëzuese për krijimin e distancës së duhur mes tavolinave në të...
Lajme12 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi bashkë me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj dhe përfaqësues të “Let’s do it Kosova”, me rastin e ditës ndërkombëtare të rinisë, kanë shpërndarë maska në sheshet e...
Kronika09 Gusht 2020
Në regjionin e Gjakovës ka filluar aksioni i Policisë së Kosovës së bashku me Inspektorët komunalë për të kontrolluar respektimin e masave kundër koronavirusit. Drejtori i Policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta ka thënë...
Front TV06 Gusht 2020
Policisë së Kosovës së fundmi i ka dal punë edhe me shkelësit e masave anti-Covid. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj në një intervistë për Front Online ka thënë që deri më...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur një takim me zyrtarët komunal nga Drejtoria e Inspeksionit dhe komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, me zv. komandantin, me të cilët është koordinuar për...
Lajme04 Gusht 2020
Gjatë muajit korrik Kosova ka shënuar numër të madh të të infektuarve me COVID-19, po ashtu edhe numri i atyre që kanë vdekur ka qenë i madh. E me qëllim të parandalimit të përhapjes së...
Lajme04 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren edhe dje ka zhvilluar një aksion për të monitoruar zbatimin e masave anti-COVID nga qeveria e Kosovës. Të përkrahur edhe nga Inspektoret Komunal dhe Inspektorët Sanitar nga Agjencisë së Veterinës...
Lajme04 Gusht 2020
Një pishinë në Mitrovicë ka njoftuar se punon 24 orë dhe ky orar është kundër masave të qeverisë. Qeveria e Kosovës si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit ka mbyllur disa biznese e në mesin...
Lajme04 Gusht 2020
Në shumicën e komunave janë duke u zhvilluar aktivitete të shtuara të inspektimeve që nga hyrja në fuqi të masave të reja nga Qeveria e Kosovës në luftimin e pandemisë së krijuar nga Covid 19....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.