Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pishina në Mitrovicë paralajmëron hapjen dhe ndej – kundër masave të qeverisë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një pishinë në Mitrovicë ka njoftuar se punon 24 orë dhe ky orar është kundër masave të qeverisë.

  Qeveria e Kosovës si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit ka mbyllur disa biznese e në mesin e tyre edhe pishinat të cilat nuk i përmbahen rregullave të IKSHPK-së.

  Madje në ditët e fundit disa pishina janë mbyllur për shkak se kanë punuar kundër rekomandimeve të IKSHPK-së, ndërkaq gjatë së hënës pronarët e pishinave kanë protestuar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës kundër masave të marra.

  Është pishina “Mrizi i Zanave”, në Mitrovicë që një ditë pas kësaj proteste ka paralajmëruar se do të hapet sot me fillim prej orës 19:00, shkruan lajmi.net.

  Madje në njoftimin e hapjes së kësaj pishine nuk tregohet asnjë masë mbrojtëse e as nuk thuhet nëse qytetarët do të duhet të mbajnë maska e distancë.

  Po ashtu, në faqen e kësaj pishine thuhet se janë të hapur nga ora 08:00 deri në ora 00:00, gjë që është kundër masave të qeverisë, pasi që pas orës 22:30 ndalohet çdo lëvizje përveç personave me leje të veçantë.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Gjakovë, ka shpall aktgjykim dënues ndaj të pandehurit H.H., i cili akuzohet për veprën penale “Ngacmimi Seksual”. Sipas një...
  Lajme31 Mars 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka dënuar aktin e djegies së disa veturave të qytetarëve të nacionalitetit serb në veri...
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Ferizajt është zgjedhur si gjykata më transparente me publikun në Kosovë, për shkak të publikimit më të madh të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë ka tronditur mëngjesin e kësaj të premteje Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se thellësia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Vip31 Mars 2023
  Fituesi i “Big Brother Canada”, Kevin Jacobs, është tejet aktiv në rrjete sociale, pasi fitoi një numër të madh ndjekësish në ‘Instagram’,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.