Lajme

Për 24 orë policia shqiptoi mbi 600 tiketa për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Për 24 orë policia shqiptoi mbi 600 tiketa për mosrespektim të masave kundër COVID-19
08:43 | 22 Shtator 2020

Policia e Kosovës ka publikuar të dhënat e 24-orëve të fundit, sipas të cilave, 632 tiketa janë shqiptuar në kuadër të Ligjit antiCOVID-19.

Ndërkaq, për thyerje të rregullave në komunikacion, policia bën të ditur se ka gjobitur 1 mijë e 24 pjesëmarrës në trafik.

Kurse gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 38 aksidente, ku njëri prej tyre ka përfunduar me fatalitet.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera