Lajme

Shqiptohen 482 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Shqiptohen 482 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19
08:30 | 29 Shtator 2020

Gjatë 24 orëve të fundit ka ndodhur një aksident trafiku dhe 6 me të lënduar si dhe 31 aksidente trafiku me dëme materiale.

Vetëm brenda 24 orëve, 482 gjoba janë shqiptuar për qytetarët që nuk respektuan masat ndaj parandalimit të përhapjes COVID-19.

Po ashtu janë shqiptuar 1 mijë e 216 tiketa trafiku.

Policia ka njoftuar se ka arrestuar 28 persona dhe 19 ka dërguar në mbajtje dhe 4 të tjerë janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera