×
Etiketë: respektim
Lajme29 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit ka ndodhur një aksident trafiku dhe 6 me të lënduar si dhe 31 aksidente trafiku me dëme materiale. Vetëm brenda 24 orëve, 482 gjoba janë shqiptuar për qytetarët që nuk...
Kronika17 Shtator 2020
Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në 24 orët e fundit, ndërsa 23 aksidente të tjera me të lënduar. Policia ka njoftuar se po ashtu kanë ndodhur 30 aksidente trafiku me dëme materiale. Brenda...
Front TV14 Gusht 2020
Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se situata e krijuara nga COVID-19 është e menaxhueshme por që...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
U regjistruan 141 raste me Covid-19 nga 1.848 testime në raportin e djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e kaluara. Kanë ndërruar jetë dy pacientë, një nga Shkupi (88 vjet) në kushte spitali...
Lajme13 Gusht 2020
Kosova vazhdon të përballet me pandeminë koronavirus dhe vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar edhe tetë vdekje të reja. Pandemia me koronavirus ishte temë e takimit të sotëm të ministrit të Punëve të...
Lajme12 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi bashkë me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj dhe përfaqësues të “Let’s do it Kosova”, me rastin e ditës ndërkombëtare të rinisë, kanë shpërndarë maska në sheshet e...
Kronika02 Gusht 2020
Policia në Prizren mbyll 12 lokale, shqipton 7 dënime për mosrespektim të masave Anti-Covid. Dy ditë më parë, u panë grumbullime të shumta të qytetarëve nëpër kafiteri. E kjo gjë shtyu të parin e Ministrisë...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ai ka ftuar që kjo festë të kremtohet në shtëpi pasi vetëm kështu mund të kontribuojmë në menaxhimin e...
Lajme13 Korrik 2020
Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur shumë ditëve të fundit në Lipjan. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), në këtë komunë janë rreth 80 raste aktive. Kryetari i...
Lajme08 Korrik 2020
Partia e Aleksandër Jabllaniviqit u ka bërë thirrje qytetarëve te Mitorvicës së Veriut që të mos i respektojnë masat e përcaktuara nga “Selia e krizave për veriun e Kosovës” në lidhje me përhapjen e virusit...
Lajme23 Qershor 2020
Mikorobiologu Lul Raka thotë se pas heqjes së masave kufizuese është pritur rritje e rasteve. Por sipas tij, javët e fundit, numri i të infektuarve ka kaluar parashikimet. Raka ka bërë thirrje që të merret...
Lajme19 Qershor 2020
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në konferencën me gazetarë të mbajtur sot, pas takimit me Komitetin emergjent për parandalimin e virusit Covid-19, ka kërkuar respektim të rekomandimeve të institucioneve shëndetësore dhe vendimeve të...
Lajme18 Qershor 2020
Të dhënat e fundit të IKSHPK tregojnë për 77 raste të reja në Kosovë pas gjithsej 437 mostrave të marrë nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Tashmë vendi ynë ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.