×
Etiketë: kroaci
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme të Kroacisë, Davor Bozhinoviq, ka paralajmëruar sot "digjitalizimin" e sistemit të policisë dhe vendosjes së kamerave në uniformën e policisë, e cila vazhdimisht do të regjistrojë veprimet e pjesëtarëve të...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit, 61 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Kroaci nga 727 persona të testuar. Aktualisht janë 586 raste aktive të sëmundjes, njoftoi sot Selia Kombëtare e Mbrojtjes Civile. Ndër...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Shtatë persona kanë vdekur në Serbi në 24 orët e fundit nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 299 raste të reja. Numri total i të vdekurve në Serbi nga COVID-19 ka arritur në 621, ndërsa...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Stuhia që goditi Turçeviq-Pole, një vendbanim në kuadër të Grubishno Pole në Qarkun Bjellovar-Bilogora, shkaktoi dëme të mëdha, dhe nga goditja e rrufës ka pësuar një tufë prej 20 delesh. Rrufeja goditi një pemë, nën...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe numri i rasteve aktive sot në Kroaci është gjithsej 647. Prej tyre, 117 pacientë janë në spital, nga...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Tetë persona kanë vdekur në Serbi në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 258 raste të reja. Numri total i të vdekurve në Serbi ka arritur në 598. Në...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Në 24 orët e kaluara, 86 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në Kroaci, bazuar në 1.381 mostra të testuara, njoftoi sot Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile. Numri i rasteve aktive në vend aktualisht...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Në Kroaci janë regjistruar 78 raste të reja me coronavirus nga 1.448 persona të testuar gjersa kanë ndërruar jetë tre persona. Numri i rasteve aktualisht aktive në Kroaci është gjithsej 749, mes tyre 130 pacientë...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Në Serbi kanë vdekur shtatë persona si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 372 raste të reja. Në 24 orët e fundit janë testuar 9653 mostra. Në Serbi deri më...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Tetë persona kanë vdekur në Serbi nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa po ashtu janë regjistruar edhe 379 raste të reja. Numri total i të vdekurve ka arritur në 551. E shifra totale...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Nëntë persona kanë vdekur nga koronavirusi në Serbi në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 411 raste të reja. Janë testuar 9560 persona. Ndërkohë në Kroaci tre persona kanë vdekur në 24 orët...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 65 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe tre persona vdiqën, njoftoi Shtabi i Krizave i Kroacisë. Sot janë gjithsej 855 raste aktive në Kroaci, prej...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Kroacia ka raportuar gjatë ditës së sotme rreth 81 raste të reja të infektuar me coronavirus. Në Zagreb janë shtuar edhe 25 raste të reja të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit gjersa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.