Gjuha:
×
Etiketë: klinika
Lajme22 Shtator 2020
222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19. Numri...
Lajme30 Gusht 2020
Përveç Klinikës Infektive dhe spitaleve rajonale, një numër i personave që janë prekur me coronavirus janë të shtruar edhe në Klinikën e Pulmologjisë. Një qytetar që ka familjarët e tij të shtrirë në këtë Klinikë...
Lajme24 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se janë gjithsej 508 pacientë të shtrirë në klinikat dhe spitalet e Kosovës, prej tyre 392 janë të konfirmuar me koronavirus. Gjithsej janë 13...
Lajme13 Gusht 2020
Pacientët me sëmundje kancerogjene janë pjesë e grupit të personave më të rrezikuar nga COVID-19. Përkundër kësaj situate të gjithë pacientët e prekur me COVID-19 që kanë vazhduar trajtimin në Klinikën e Onkologjisë e kanë...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, pas problemeve me mushkëritë. Xhaferi nuk ka...
Lajme29 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara në Kosovë ka pasur një rënie e lehtë e numrit të rasteve me reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, gjatë kësaj periudhe kohore janë 194 raste pozitive duke çuar totalin në...
Lajme29 Korrik 2020
Mungesa me furnizim të pandërprerë të oksigjenit për pacientët që kanë nevojë për sasi të madhe të tij, po del të jetë një problem tjetër në Klinikën Pulmologjike në QKUK. LEXO EDHE: Pulmologu i QKUK-së:...
Lajme19 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar për të dhënat e fundit reth gjendjes së pacientëve të hospitalizuar dhe atyre me Covid-19. Totali i rasteve të hospitalizuara dhe atyre me Covid-19 është 509 persona, 300 pacientë janë...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, njoftoi se ka filluar instalimi i departamentit të poliklinikës ambulatore të montuar-modulare të Klinikës për pulmonologji dhe alerologji. Ky objekt ndodhet në zonën midis Institutit të Patofiziologjisë dhe Institutit të...
Lajme08 Korrik 2020
QKUK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se furnizimi me oksigjen në klinika është stabil. KOHA sot ka raportuar se dje për 30 minuta ka pasur ndërprerje të oksigjenit kryesor në Mjekësinë Sportive...
Lajme01 Korrik 2020
QKUK’ja ka nisur që të vëjë në dispozicion edhe klinika të tjera për t’i shtrirë pacientët e prekur me Covid-19. Tashmë përveç Dermatologjisë, Pulmologjisë e Mjekësisë Sportive, do të hapen edhe Neurologjia e Psikiatria. Të...
Lajme22 Qershor 2020
Një pacient i konfirmuar me koronavirus Covid-19 nga Vushtrria, ka vizituar sot ambulancat specialistike në QKUK. Gazeta Shneta ka siguruar nga burime brenda QKUK-së fletudhëzimin që i është lëshuar nga Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare...
Lajme22 Qershor 2020
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, janë të shtrirë 93 pacientë të prekur me koronavirus. Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK), ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.