×
Etiketë: 26
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Ekonomi21 Shtator 2020
Vetëm gjatë 7 muajve të parë të këtij viti, me gjithë problemet e shumta që janë shfaqur si pasojë e pandemisë COVID-19, por edhe numrit shumë të madh të automjeteve të paregjistruara të cilat janë...
Kronika18 Shtator 2020
Me rastin e ndarjes nga jeta e gazetarit, Sulejman Gashi, është mbajtur mbledhje komemorative, ku u tha se me Sulejmanin iku një gazetarë e një publicistë shembullor. Të pranishëm në këtë mbledhje ishin familjarë, kolegë,...
Lajme17 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën e Pediatrisë e kanë caktuar një repart vetëm për fëmijët e prekur nga COVID-19, numri...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe reshjeve të dendura në Nepal kanë humbur jetën gjashtë persona teksa 26 të tjerë janë zhdukur. Në një deklaratë nga qeveria e Nepalit thuhet se shirat kanë shkaktuar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Nga MPB njoftuan se , më 12/13.09.2020 nga ora 22:30 deri në ora 2, gjatë aksionit policor të SPB – Tetovë, në një objekt në rrugën e vjetër Tetovë – Shkup, janë kapur 26 gra...
Lajme11 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht po trajtohen 37 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 2 pacientë janë në Respirator, 26 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 6 pacientë...
Lajme10 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëzetegjashtë (26) aktakuza kundër tridhjetegjashtë (36) personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të...
Kronika07 Shtator 2020
26 aksidente trafiku janë shkaktuar në 24 orëshin e fundit në vend. 12 prej këtyre aksidenteve ishin me të lënduar, kurse 14 të tjerë me dëme materiale. Përgjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës ka...
Lajme06 Shtator 2020
Në klinikat e QKUK-së dhe shtatë spitalet rajonale po trajtohen 277 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre 26 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Sipas raportit të SHSKUK-së të dielën, 6 pacientë...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Burra, gra e fëmijë të gjithë dolën jashtë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, me shpresën se lëkundjet prej 6.4 ballë do të shënonin vetëm dëme materiale e jo humbje jete në njerëz. Pas tërmetit...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Numri i rasteve të infektuara me virusin Covid-19 ka shkuar në 26 milionë e 205 mijë e 706, transmeton Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave worldmeters.info, 867 mijë e 893 persona kanë vdekur si...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ka shkuar afër 26 milionë numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën. Saktësisht, në mbarë globin janë infektuar me Covid-19, 25 905 665 individë. Ndërsa, kanë ndërruar jetë për shkak të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.