Gjuha:
×
Etiketë: 26
Lajme29 Gusht 2020
Komisioni Shtetëror i Maturës bënë të ditur se 26.669 maturantë sot do t’i nënshtrohen Testit të Maturës, i cili do të fillojë në ora 10:00 dhe do të përfundojë në ora 12:30. Testi i Maturës...
Lajme24 Gusht 2020
Një punëtor ndërtimi ka pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ka rënë nga kati i katërt i objektit të Kuvendit Komunal në Gjakovë, i cili është në ndërtim e sipër. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në takimin e sotëm të Komitetit të Emergjencave, ka kërkuar angazhim maksimal të të gjitha institucioneve në monitorimin e gjendjes pasi 29 raste të reja që e çojnë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Evropa ka raportuar më shumë se 26 mijë raste të reja të coronavirusëve çdo ditë, pasi qeveritë filluan zbutjen e masave pas vendosjes së tyre për të parandaluar përhapjen e sëmundjes, sipas Organizatës Botërore të...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Ishte një nga demonstratat më të mëdha të organizuara nga opozita. që nga pavarësia e vendit në vitin 1991. Më shumë se 100.000 vetë u grumbulluan në kryeqytetin Minsk të dielën. Edhe në qytete të...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Policia e Durrësit në kontrollet e bëra sot ka parandaluar një rast trafikimi narkotikësh. Në këtë rast janë arrestuar 3 persona për veprën “Trafikim I lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim”. Bëhet e ditur se janë...
Kronika10 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 26 aksidente trafiku, prej tyre 12 me të lënduar, ka njoftuar Policia e Kosovës. Po ashtu janë shqiptuar 1057 gjoba trafiku, janë arrestuar 32 persona, 22...
Lajme21 Korrik 2020
Telekomit të Kosovës i janë tërhequr mbi 26 milionë euro. Këto mjete kanë shkuar në llogarinë e “Dardafonit”. KosovaPress ka siguruar edhe dëshmitë. Edhe kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, përmes një...
Lajme13 Korrik 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë sot po trajtohen 26 pacientë me Covid-19 pozitivë. Sipas raportit 24 orësh nga ekipi kujdestar janë të hospitalizuar 56 pacientë: prej tyre, janë 26 pacientë të konfirmuar me Covid-19...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se është bërë pagesa e shtesës për arsim, për 26.050 fëmijë. Me këtë pagesa, sipas MPPS-së, shtesë kanë marrë 2000 fëmijë më shumë, njofotn Telegrafi Maqedoni. “Shumë e...
Lajme08 Korrik 2020
Kosova ka aktualisht 1 mijë e 801 raste aktive me koronavirus. Numri total i rasteve pozitive ka arritur në 3 mijë e 886 raste me 183 rastet e reja që u konfirmuan mbrëmë nga Instituti...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.