×
Etiketë: spitalet
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Spitalet e Libanit që po ashtu po përballen me pacientët nga COVID-19 u mbushën me viktimat e këtij shpërthimi tragjik. Arianit Shehu, drejtori i Institutit Nacional Demokratik për Lindjen e Mesme, në një intervistë për...
Lajme02 Gusht 2020
Gjithsej 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK). Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus. Në...
Lajme31 Korrik 2020
Drejtori i SHSKUK-së, njëherit infektolog, Valbon Krasniqi, ka bërë apel tek qytetarët që për festën e Bajramit t’i respektojnë drastikisht masat kundër përhapjes së koronavirusit. Krasniqi me anë të një postimi në Facebook, ka thënë...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Sipas të dhënave nga Agjensia e Shtetit për Administratën e Kujdesit Shëndetësor (AHCA), numri i pacientëve të infektuar në spitalet e Floridës është rritur në 79% që nga 4 korriku. Më 4 korrik, u regjistruan...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u bëri thirrje qytetarëve të shtunën që të jenë të kujdesshëm gjatë pandemisë së koronavirusit, derisa ka treguar se edhe hapësira me shtretër për personat e sëmurë po zvogëlohet. Ai...
Lajme24 Korrik 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) bëri të ditur se 316 pacientë të prekur me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, janë të shtrirë në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...
Lajme23 Korrik 2020
Në Klinikat e Qendrës Klinikë Universitare të Kosovës dhe nëpër spitalet e përgjithshme nëpër komunat e Kosovës janë duke u trajtuar 567 pacientë, ndërsa 289 prej tyre janë konfirmuar pozitiv me COVID-19. Kështu është bërë...
Lajme22 Korrik 2020
Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës në raportin e saj 24 orësh bëhet e ditur se po trajtohen 550 pacientë në QKUK dhe Spitale. Në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet...
Lajme21 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka propozuar që secila grua që lind në spitalet publike të Kosovës të mbështetet me një pako në shumën prej 50 euro, me produkte të cilat janë esenciale për foshnjat...
Lajme20 Korrik 2020
Ushtruesi i detyrës në Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, Valbon Krasniqi, bëri të ditur gjatë vizitës në Gjilan se në Qendren Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet regjionale janë duke u trajtuar 564...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Spitalet në Brazil janë duke pasur vështirësi të mëdha për shkak të fluksit të madh të pacientëve me koronavirus, kur rastet e konfirmuara kanë tejkaluar 2-milionëshin në shtetin e dytë më të goditur në botë....
Lajme16 Korrik 2020
Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se nëpër Klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme nëpër komunat e Kosovës, janë të hospitalizuar 503 pacientë në total, prej të cilëve të...
Lajme15 Korrik 2020
Në QKUK dhe shtatë spitalet në qytetet e Kosovës si: Prizren, Gjakovë, Pejë, Ferizaj, Gjilan, Mitrovicë dhe Vushtrri po trajtohen 306 pacientë me Covid-19. Siç ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, prej këtyre pacientëve,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.