×
 • Lajme
 • Lajme

  550 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet e tjera, 14 në gjendje të rëndë shëndetësore

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës në raportin e saj 24 orësh bëhet e ditur se po trajtohen 550 pacientë në QKUK dhe Spitale.

  Në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 550 pacientë të dyshuar dhe konfirmuar me Covid-19. Prej tyre, 286 janë të konfirmuar si Covid-19 pozitiv, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

  Sipas raporteve nga klinikat dhe spitalet e përgjithshme 14 pacientë janë në gjendje të rënsuar me 14 respiratorë, epoashtu 32 të tjerë me CPAP, që poashtu janë me gjendje të rëndur shëndësore.

  Njoftimi i plotë:

  550 pacientë po marrin trajtim mjekësor në QKUK dhe spitaleNë klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 550 pacientë të dyshuar dhe konfirmuar me Covid-19. Prej tyre, 286 janë të konfirmuar si Covid-19 pozitiv.

  Sipas raporteve nga klinikat dhe spitalet e përgjithshme 14 pacientë janë në gjendje të rënsuar me 14 respiratorë, epoashtu 32 të tjerë me CPAP, që poashtu janë me gjendje të rëndur shëndësore.Për detaje të tjera shihni tabelën e cila tregon statistikat në detaje për klinikat e QKUK-së, por edhe spitalet e përgjithshme.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e konsideron si hakmarrje të Serbisë ndalimin e udhëtarëve të mërkurën në pikëkalimet kufitare në Serbi. Kjo,...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një serb në Leshak, pasi i njëjti dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Kosovë. Policia ka njoftuar se me vendim...
  Lajme18 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili, është pritur në Departamentin e Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bashkë me...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Fushë Kosovë pasi që i njëjti më 10 prill dyshohet se kishte sulmuar një person të cilit...
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.