×
Etiketë: 14
Sport28 Shtator 2020
Genoa njofton se 14 anëtarë të skuadrës së tyre, që besohet të përfshijnë tetë lojtarë, u testuan pozitivë për COVID-19 pas ndeshjes me Napolin. Deri më tani, vetëm portieri Mattia Perin dhe mesfushori Lasse Schone...
Kronika26 Shtator 2020
Një person gjatë ditës së djeshme ka raportuar në Policinë e Kosovës se djali i tij 14 vjeç, është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më, raporton Front Online. Sipas ankuesit, djali i tij...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave gjatë një feste në oborrin e një shtëpie në New York. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i Përkohshëm i Policisë,...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjykata e Posaçme në Tiranë ka dënuar me 14 vjet burg Arbër Çekajn për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Prokuroria kishte kërkuar 21 vjet burg, kërkesë të cilën e konfirmoi edhe gjykata, por për shkak...
Lajme09 Shtator 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë janë duke u trajtuar 16 pacientë, prej tyre 14 të konfirmuar meCoronavirus. Siç njofton Spitali “Sheikh Zayed” asnjë pacient nuk është i intubuar. 1 pacient është me PCAP ndërsa 2 me oksigjenoterapi....
Lajme08 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në një seancë të jashtëzakonshme, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi - Emini, ka miratuar transferin e mjeteve financiare nga kategoria e shpenzimeve në kategorinë e investimeve kapitale, ku sqarimet e nevojshme...
Lajme08 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe SBAShK-u janë të gatshëm dhe të përgatitur të nisin fillimin e vitit të ri shkollor në shkolla më 14 shtator. Kështu është thënë nga ministri Ramë Lika dhe kryetari i SBAShK-ut,...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj është duke zhvilluar takim me drejtorët komunalë të arsimit rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Me këtë rast u bë e ditur se viti i ri shkollor...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, do të takohet sot me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut dhe kryetarin e Këshillit të Prindërve, për të biseduar rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Drejtorët komunalë...
Lajme01 Shtator 2020
Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës kanë vizituar sot drejtorinë e Arsimit në Prishtinë. Në këtë takim është biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejtoresha e Arsimit...
Lajme01 Shtator 2020
Brenda dy javësh do të përfundojnë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 në kohë pandemie, thonë përfaqësues në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës në Qeverinë e Kosovës. Në...
Lajme31 Gusht 2020
Ndonëse është vendosur që nxënësit të rikthehen nëpër shkolla nga 14 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë të tjera. Këtë e ka paralajmëruar Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...
Front TV28 Gusht 2020
Të gjitha klasat në Kosovë do të duken kështu të zbrazëta, pa nxënës, minimumi edhe dy javë. Mësimi që ishte paraparë të fillojë me datën 1 shtator në vend, u shty për datën 14 të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.