×
Etiketë: 14
Lajme27 Gusht 2020
Fillimi i vitit të ri shkollor 2020-2021 është shtyrë për 14 shtator, për shkak të situatës me COVID-19 në vend. Kjo u bë e ditur pas takimit të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, bashkë me...
Lajme26 Gusht 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, po trajtohen 65 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 14 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, 45 të tjerë janë në oksigjenoterapi dhe dy janë në respiratorë. Po ashtu...
Lajme21 Gusht 2020
Kuvendi Komunal i Pejës, të premten me shumicë votash ka miratuar propozimin e kryetarit të Komunës dhe Drejtorisë për Buxhet e Financa, për bartjen e mjeteve të lira buxhetore në shumë prej 1 milion e...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Maska sanitare të detyrueshme nga 6 vjec e sipër për të gjithë nxënësit e shkollave italiane të të gjitha niveleve e në çdo ambient do të jetë rregulli bazë në ciklin shkollor 2020-2021 për t’u...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ministrave britanikë iu kërkua të heqin dorë prej masave të izolimit dy javor, dhe në vend të kësaj, të adoptojnë "modelin islandez" pesëditor të karantinës. Vendi është duke prezantuar këtë javë një nismë të re;...
Lajme15 Gusht 2020
Nëntë persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e vdekjeve në 390. Derisa 145 raste kanë rezultuar si pozitive nga 451 mostrat e marra të IKSHPK-së. Të shëruar...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Zelanda e Re ka regjistruar 14 raste të reja me koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, teksa të gjitha rastet janë kontakt mes një familje. Megjithatë autoritetet bëjnë thirrje për kujdes pasi pritet shtim i...
Ekonomi11 Gusht 2020
Alenca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), e cila udhëhiqet nga ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka ndër deputetët më të pasur në Kuvendin e Kosovës. Grupi Parlamentar i AAK-së që ka 14 deputetë “peshon” hiç më pak se...
Lajme05 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se rreth 630 pacientë janë të shtrirë në QKUK dhe spitalet e tjera të vendit, ku prej tyre të konfirmuar me COVID-19 janë 432 persona, raporton...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Darragjat të Shkodrës. Mëngjesin e sotëm polumbarët kanë nxjerrë nga lumi Buna trupat e pajetë të një 14 vjeçari Frenki Pulaj dhe Dhurim Arrës 39 vjeç. Trupat e...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Shteti slloven vazhdon të ketë numrin më të vogël të vdekjeve dhe të infektuarve në gadishullin ballkanik. Në Slloveni, në 24 orët e fundit, nga 919 mostra të testuara për coronavirus, ka pasur 14 raste...
Kronika29 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 39 aksidente. Sipas të dhënave të publikuar një person ka vdekur si pasojë e aksidentit. 14 persona janë lënduar në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.