Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zelanda e Re raporton 14 raste të reja me Coronavirus për 24 orë

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Zelanda e Re ka regjistruar 14 raste të reja me koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, teksa të gjitha rastet janë kontakt mes një familje.

  Megjithatë autoritetet bëjnë thirrje për kujdes pasi pritet shtim i rasteve të reja, shkruan CNN.

  Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, theksoi se përvoja e fituar me COVID-19, i ka mësuar se duhet të jenë më të kujdesshëm tash kur kanë regjistruar raste të reja.

  Kujtojmë se Zelanda e Re që nga fillimi i pandemisë ka regjistruar vetëm 1,589 raste pozitive dhe gjithsej 22 viktima.

  Regjistrimi i rasteve të reja vjen pas 102 ditëve me radhë pa asnjë rast të ri.

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Një shofer në Finlandë mori gjobën më të lartë ndoshta për tejkalim shpejtësie. Ai është gjobitur me 121 mijë euro, pasi gjobat...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly sot ka qëndruar në Ukrainë, ku është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky....
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, më 5 qershor e shpalli veten kandidat në garën presidenciale të republikanëve për pozitën e presidentit, duke nisur...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.