×
Etiketë: 14
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me coronavirus, Kroacia vendosi regjim të posaçëm për hyrje të personave nga Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia. Të gjithë personat nga këto vende...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Zyrtarët afganë kanë thënë se militantët talibanë i kanë organizuar disa sulme gjatë natës së kaluar dhe i kanë goditur disa pika të kontrollit në pjesën veriore të vendit, duke vrarë së paku 14 pjesëtarë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Qyteti amerikan Chicago në Illinois ka raportuar numrin më të lartë të viktimave nga të shtënat gjatë fundjavës së Ditës së Babait pasi 104 persona u qëlluan me armë zjarri. Chicago Sun-Times raportoi se në...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Sllovenia ka lajmëruar se do të vendosë masa më të rrepta në kufirin e saj me Kroacinë nga dita e nesërme. Kjo do të bëhet për shkak të parandalimit të koronavirusit i cili mund të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Numri i përgjithshëm i të konfirmuarve me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë deri dje në Maqedoninë e Veriut arriti në 4157, ndërsa i të vdekurve 193. Në njoftimin e djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.