×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë gjatë hyrjes së tyre në Kroaci

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me coronavirus, Kroacia vendosi regjim të posaçëm për hyrje të personave nga Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia.

  Të gjithë personat nga këto vende do të duhet të kalojnë në izolim 14 ditor ndërsa kjo nuk ka të bëjë për transit nëpër Kroaci, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  Gjatë ditës së sotme në Maqedonia ka pasur 136 raste të reja me coronavirus ndërsa nga 26 qershori hapen kufijtë, kurse më 1 korrik hapen aeroportet në Maqedoni.

  Ndryshe, në Kroaci gjatë ditës së sotme ka pasur 22 raste të reja me Covid-19.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshinë qytetin juglindor zviceran Misox në luginën alpine të Graubünden – i njohur gjithashtu si Grisons....
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Guvernatori i shtetit të Ajovas urdhëroi dërgimin e helikopterëve në një qytet të vogël për të evakuuar njerëzit nga shtëpitë e përmbytura...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Edhe një tjetër aksident trafiku ka ndodhur pasditen e kësaj të shtunë në Durrës. Si pasojë ka vdekur ngasësi i veturës, i...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Sport22 Qershor 2024
  Belgjika e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë ndaj Rumanisë (1:0), në ndeshjen e Grupit E. Belgët kanë bërë një nismë...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores bindëse 3:0 të Portugalisë ndaj Turqisë në Euro 2024, mbrojtësi veteran Pepe ka vlerësuar performancën e ekipit të tij dhe...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.