Bota/Rajoni

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë gjatë hyrjes së tyre në Kroaci

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë gjatë hyrjes së tyre në Kroaci
18:04 | 24 Qershor 2020

Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me coronavirus, Kroacia vendosi regjim të posaçëm për hyrje të personave nga Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia.

Të gjithë personat nga këto vende do të duhet të kalojnë në izolim 14 ditor ndërsa kjo nuk ka të bëjë për transit nëpër Kroaci, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së sotme në Maqedonia ka pasur 136 raste të reja me coronavirus ndërsa nga 26 qershori hapen kufijtë, kurse më 1 korrik hapen aeroportet në Maqedoni.

Ndryshe, në Kroaci gjatë ditës së sotme ka pasur 22 raste të reja me Covid-19.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera