×
Etiketë: shtetasit
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Të huajt që vijnë në Serbi nga vende të caktuara do të duhet të posedojnë PCR test negativ për Covid-19, jo më të vjetër se 48 orë, ka vendosur Shtabi i Krizës në Serbi. Vendimi...
Lajme03 Gusht 2020
Një shtetas i huaj, gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë. Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha për GazetaBlic, se dyshimet e para rreth ngjarjes dhe rastit në fjal, janë se...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, po verifikon mundësinë e testeve të detyruara të koronës për pushuesit që kthehen nga zonat e rrezikuara. Ndërkohë flitet se vala e dytë e koronës është realitet në Gjermani....
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut përmes një komunikate informon se i ka pranuar udhëzimet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ministrisë për Punë të Brendshme, në lidhje me vendimin që për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit...
Kronika01 Korrik 2020
Shtetasi zviceran ka raportuar në Policinë e Kosovës se një i dyshuar mashkull ia ka vjedhur atij një telefon Samsung S8, një Iphone 8 dhe 3 mijë franga, duke u larguar në drejtim të panjohur...
Kronika26 Qershor 2020
Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të premten, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj Srba Antiq, i akuzuar për përgatitje të veprave terroriste ose veprave kundër sigurisë së Republikës së Kosovës, mashtrim dhe...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me coronavirus, Kroacia vendosi regjim të posaçëm për hyrje të personave nga Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia. Të gjithë personat nga këto vende...
Lajme24 Qershor 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka dhënë një njoftim për shtetasit e saj pas hapjes së kufijve tokësor. Ambasada e ShBA’së përmes Twitterit ka njoftuar qytetarët amerikanë që pavarësisht lehtësimit të hapjes së kufijve, hyrja në...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Institucioni i Avokatit të Popullit në Shqipëri ka përpiluar një hetim të hollësishëm në lidhje me deportimin e shtetasit turk, Harun Çelik, nga ky vend në fillim të këtij viti. Në përfundim të hetimit, Avokati...
Lajme14 Qershor 2020
Revista gjermane “Migazin” e cila merret me çështjet e të huajve në Gjermani, i ka kushtuar një artikull analitik trajtimit absurd, si shtetas serbë, që landi (republika) federal i Bavarisë u bën kosovarëve. Arrikulli i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.