×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasada amerikane ka edhe një njoftim për shtetasit e saj që udhëtojnë në Kosovë dhe rajon

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ambasada amerikane në Kosovë ka dhënë një njoftim për shtetasit e saj pas hapjes së kufijve tokësor.

  Ambasada e ShBA’së përmes Twitterit ka njoftuar qytetarët amerikanë që pavarësisht lehtësimit të hapjes së kufijve, hyrja në njërin kufi nuk do të thotë se mund të largohen përmes të njëjtit.

  “Përkujtim për qytetarët e ShBA-së: Pavarësisht lehtësimit të kufijve tokësorë të Kosovës, udhëtimi rajonal mbetet i vështirë. Fakti se ekziston mundësia për të hyrë në Kosovë nuk nënkupton se ju mund të largoheni përmes të njëjtit kufi tokësor. Kontrolloni te ambasadat përkatëse ditën e udhëtimit, rregullat mund të ndryshojnë shpejt”, shkruan ambasada amerikane.

  Kujtojmë që qeveria në mbledhjen e djeshme ka marrë vendim që nga 28 qershori të hapet edhe transporti ajror.

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se kush është prapa vrasjes së Liridona Muselit duhet të dalë para drejtësisë. Pacolli potencoi...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.