×
Etiketë: ditore
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Rumanisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara është regjistruar numër rekord i rasteve të reja të koronavirusit – 2,158. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur shkoi në 127,572 persona. Shifra...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 552 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht rasteve të reja, Sllovakia është një ndër...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokimi të dytë mbarëkombëtar në Izrael, numri i infeksioneve të coronavirusit ka arritur një rekord të ri të lartë me gati 7,000 raste. Sipas deklaratës së ministrisë së shëndetësisë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Skoci u regjistruan 486 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë në shtetin verior të Mbretërisë së Bashkuar që nga fillimi i pandemisë. Ministrja e...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Iran u regjistruan 3,341 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë që nga fillimi i qershorit. Lajmin e bëri të ditur zëdhënësja e Ministrisë së...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Britania e Madhe raportoi të shtunën 4,422 raste të reja nga coronavirusi, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Poloni u regjistruan 1,002 raste të reja të koronavirusit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo është shifra më e lartë e rasteve brenda një dite në shtetin...
Lajme13 Shtator 2020
Shoqata e Fermerëve të Kosovës (SHFK) ka dalë me një reagim për derdhjen e qumështit në lumenjë nga fermerët. Ata kanë thënë se pajtohen me brengën dhe ndjejnë keqardhje që janë pjesë e kësaj ndotjeje....
Lajme13 Shtator 2020
Shoqata e Fermerëve të Kosovës (SHFK) ka dalë me një reagim për derdhjen e qumështit në lumenjë nga fermerët.Ata kanë thënë se pajtohen me brengën dhe ndjejnë keqardhje që janë pjesë e kësaj ndotjeje. “Duam...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Franca e ka raportuar një shifër rekorde të rasteve të reja të koronavirusit për 24 orë në kohën kur vendi po përpiqet ta parandalojë një valë të re infeksionesh. Të shtunën, autoritetet shëndetësore thanë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.