×
 • Lajme
 • Lajme

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës

  FrontOnline
  27 Mars 2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10kV Fushë Kosova do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV Depo(Hek) Nakarad (kodi: 15018006051) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Një pjesë e rrugës “Abdullah Pllana”.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit të vjetër 0.4 kV.

  2.

  TS 110/10 kV Prishtina 6

  Nga LP 10kV Blloku 1 Dardania do te nderprehet:

  NS 10/0.4kV TS Blloku 3 (kodi: 19100006022) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Një pjesë e rr. Enver Gjerqeku, një pjesë e rr. Musine Kokolari, një pjesë e rr. Hamit Haxhija.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave të tensionit të mesëm në TS Blloku 3.

  Prizren

  1.

  NS 110/10 kV Theranda do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Studençani 2 (kodi: 32000024 ) prej orës11:00 -11:10 dhe nga ora 15:30 -15:40

  Vendet: fshati Samadaxhë, Studençan dhe Reshtan- një pjesë.

  Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit.

  2.

  NS 110/10 kV Theranda

  Nga Dalja 10 kV Studençani 2 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4kV TS Rr e Nepërbishtit (kodi: 32000024006) prej orës11:00 deri 15:40

  Vendet: Një pjesë e fshatit Studençan dhe një pjesë e rr. së Nepërbishtit.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri – ndërrimi i ormanit të NS 10/0.4 Rr e Nepërbishtit 1.

  28.03.2023

  Punime në projekte investive

  Mitrovicë

  1.

  Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Likovci (kodi: 74000001) nga ora 09:00 deri ora 10:00

  Vendet: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzha, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë,Tushillë, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

  Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

  2.

  TS 110/10(20) kV Skenderaj

  Dalja 10 kV Likovci në Stabilimentin Istogu 1 do të ndërprehen nga ora 09:00 deri ora 17:00 këta TS-a:

  1. NS 10/0.4kV Plluzhinë-Kastrati (te Shkolla) kodi: 74000001008

  2. NS 10/0.4kV Polluzhe-Veliu kodi: 74000001009

  3. NS 10/0.4kV Shtutice e Re kodi: 74000001051

  4. NS 10/0.4kV Shtuticë- Shkolla kodi: 74000001010

  5. NS 10/0.4kV Shtuticë- Lagjja Bilalli kodi: 74000001060

  6. NS 10/0.4kV Shtuticë- Lagjja Bilalli kodi: 74000001059

  7. NS 10/0.4kV Plluzhinë-Istogu-1 kodi: 74000001011

  8. NS 10/0.4kV Plluzhinë-Istogu-2 kodi: 74000001012

  9. NS 10/0.4kV Shtuticë-2 Pompat kodi: 74000001054

  Vendet: Plluzhine-Kastrati (te Shkolla), Polluzhe-Veliu, Shtuticë dhe Plluzhinë.

  Arsyeja: Projekt investiv, punimet në TS “Istogu 1” në projektin LOT 24.

  29.03.2023

  Punime në projekte investive

  Gjakovë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Ponosheci (kodi: 80080006)nga ora 09:00 deri nëora 17:00

  Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolicë.

  Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i konzollave dhe izolatorëve nën tension.

  29.03.2023

  Punime nga pala e tretë

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/10 kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

  LP 10kV Radio Kosova (kodi: 19100003) prej orës 09:00 deri ora 11:00.

  Vendet: Një pjesë e rr. Xhorxh Bush, Katedralja, Radio Kosova, një pjesë e rr. Agim Ramadani, Agjensia e Statistikave të Kosovës, një pjesë e rr. Ilaz Agushi dhe Radio Televizioni i Kosovës.

  Arsyeja: Përmirësimi i vërejtjeve të dhëna nga komisioni për pranim teknik vendosja e llamarinës dhe mbajtësit e kabllove.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha sot në Beograd se sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjska është një “ngjarje...
  Lajme26 Shtator 2023
  Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës e...
  Kronika26 Shtator 2023
  Një person në fshatin Korishë të Prizrenit ka raportuar në polici se persona të panjohur me përdorim force kanë depërtuar në objekt,...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Kosovë, Thomas Kolly. “Kryetari Konjufca i shprehu mirënjohje Ambasadorit...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ngjarjet e fundit në Kosovë, ku mbetën të vrarë disa persona, shkaktuan ankth dhe shumë pyetje që mbeten ende pa përgjigje. Njëra...
  Lajme26 Shtator 2023
  Motra e njërit prej të arrestuarve nga Policia e Kosovës gjatë aksionit në Banjskë të Zveçanit sot ka qëndruar para pallatit të...
  Ekonomi26 Shtator 2023
  Dërgesat e parave nga mërgata kosovare kryesisht nga Gjermania vazhdojnë të mbeteten ndihma kryesore për shumë familje. Vetëm deri në fund të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave në Abri të Epërme, në nderim...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Parlamenti turk do të mbajë premtimin dhe do të ratifikojë kandidaturën e Suedisë për NATO-n nëse administrata e presidentit amerikan Joe Biden...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.