×
Etiketë: karantinë
Lajme30 Shtator 2020
Nuk ka më nevojë për karantinë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm dhe puna ka vazhduar për organizimin e një raundi të ri takimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Kjo i është konfirmuar në...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Letonia do të rivendosë sot karantinën e detyrueshme 14 ditore për të mbërriturit nga Estonia fqinje për shkak të një rritje të numrit të rasteve me COVID-19 në këtë vend, njoftoi Ministria estoneze e Punëve...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Që nga sot, e hënë, 31 gusht, Sekretariati Shtetëror për Migracion ka forcuar politikat e tij për hyrje në Zvicër dhe kërkesën për karantinë. Çfarë e shtyri SEM të zbatojë rregullat e reja? Masat e...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Të gjithë pasagjerët që udhëtojnë për në Zvicër, duke filluar nga data 20 shtator 2020, do të jenë subjekt i karantinës së detyrueshme për 10 ditë. Tirana Airport Partners bëri të ditur se njoftimi u...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Prej gati 150 ditësh, kryeqyteti i Argjentinës mban në fuqi masa kufizuese për qytetarët si një nga rajonet më të prekura nga koronavirusi. Një vendim i qeverisë për ta shtyrë më tej afatin e karantinës...
Lajme09 Gusht 2020
Isa Mustafa nuk po sheh asgjë të mirë te Partia e Albin Kurtit me të cilin fillimisht ndërtoi koalicionin e “Shpresës”. Po thotë se Vetëvendosje ofron vetëm karantinë për njerëzit, propagandë dhe viktima të propagandës....
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Autoritetet lokale në rajonin e Mongolisë së brendshme të Kinës kanë vendosur një fshat në karantinë, pasi një fshatar vdiq nga murtaja, thanë autoritetet lokale shëndetësore. Rastet e murtajës në Kinë nuk janë të rralla,...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Më shumë se 27 milionë njerëz në Manila dhe rrethinat e saj janë përsëri në karantinë pas futjes së masave të reja kufizuese për shkak të coronavirusit që po përhapet në Filipine. Masat hynë në...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Numri i vendeve në listën e rrezikut të qeverisë zvicerane mund të rritet Tashmë janë 42 vende nga të cilat njerëzit që kthehen do të duhet të kalojnë në karantinë për 10 ditë pas mbërritjes....
Lajme31 Korrik 2020
Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, thotë se nuk është e vërtetë që karantina është e detyrueshme pas hyrjes në Kosovë nga Serbia. Jevtiq gjithashtu shkroi në llogarinë e tij...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Shteti i Austrisë ka shtrënguar masat sa i përket hyrjes së qytetarëve të zonave të rrezikuara nga koronavirusi, raporton Zeit im Bild. Nga e premtja e ardhshme, ky shtet ka vendosur masën e izolimit 14...
Lajme20 Korrik 2020
Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të bëhet liberalizimi i vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës. Ai përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se Liberalizimi është një premtim i...
Lajme15 Korrik 2020
Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, përmes një shkrimi në Facebook, ka njoftuar se nga sot do të vazhdoj izolimin për 14 ditë në Vjenë, pas kthimit nga Kosova. Sipas saj kjo ndodh pasi që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.