Lajme

Jevtiq: As karantinë dhe as test për hyrje në Kosovë

Jevtiq: As karantinë dhe as test për hyrje në Kosovë
08:58 | 31 Korrik 2020

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, thotë se nuk është e vërtetë që karantina është e detyrueshme pas hyrjes në Kosovë nga Serbia.

Jevtiq gjithashtu shkroi në llogarinë e tij në Twitter se një test PCR negativ nuk kërkohet për të hyrë në Kosovë, raporton Tanjug.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera