×
Etiketë: hyrje
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Dy vendime ministrore që kanë të bëjnë me kufizimin e përkohshëm të lidhjeve tokësore, detare dhe ajrore të vendit dhe të ndalesës për hyrje të shtetasve nga vende të treta, Greqia i vazhdoi deri më...
Lajme19 Shtator 2020
Që nga 8 korriku nuk ka pasur hyrje të xhandarmërisë serbe ne fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ishin befasuar kur kishin parë xhandarmërinë serbe tek futje në territorin e Kosovës. Gjithë kjo ngjarje kishte ndodhur 2...
Lajme12 Shtator 2020
Ahmet Pllana nga Sindikata e Arsimit Dega e Prishtinës ka thënë se kanë disa kërkesa nga institucioneve arsimore para se të nisë procesi mësimor. “Kemi pas takime me të gjithë kryetarët e shoqatave sindikale të...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Që nga sot, e hënë, 31 gusht, Sekretariati Shtetëror për Migracion ka forcuar politikat e tij për hyrje në Zvicër dhe kërkesën për karantinë. Çfarë e shtyri SEM të zbatojë rregullat e reja? Masat e...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
MPB njofton se nëpunësit e vendkalimit kufitar “Bogorodica” janë njoftuar për protokollet e reja që ka vendosur pala greke për hyrje në Greqi përmes vendkalimit kufitar “Evzoni”. Prej të hënës, respektivisht prej datës 18.08.2020 deri...
Lajme07 Gusht 2020
Nga sot hyrja në hapësirat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës do të jetë falas. Ky vendim u mor nga drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, e që do të përfitojnë të gjithë pacientët dhe përcjellësit...
Lajme07 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka vendosur të bëjë lirimin e të gjitha laurave në hyrje-daljet e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. “Do të lejohen të gjitha automjetet e pacientëve dhe përcjellësve...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, thotë se nuk është e vërtetë që karantina është e detyrueshme pas hyrjes në Kosovë nga Serbia. Jevtiq gjithashtu shkroi në llogarinë e tij...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të marrë vendim që ta largojë barrierën me pagesë për hyrje në QKUK. “Ju lutem që të kërkoni nga bordi i QKUK të...
Lajme30 Qershor 2020
Hyrje të paautorizuara në Liqenin e Radoniqit Me fillimin e sezonit veror, në Liqenin e Radoniqit është vrejtur një fluks i madh i qytetarëve të cilët me qëllim freskimi, përkundër ndalesës nga ana e KRU...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës Schengen...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Vendkalimi kufitar Bogorodicë prej sot është i hapur për dalje dhe hyrje në vend, por nga ana fqinje kufiri tokësor i Greqisë mbetet i mbyllur për hyrjen e turistëve dhe udhëtarëve të paktën deri më...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.