×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Protokoll i ri për hyrje në Greqi përmes vendkalimit kufitar “Evzoni”

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  MPB njofton se nëpunësit e vendkalimit kufitar “Bogorodica” janë njoftuar për protokollet e reja që ka vendosur pala greke për hyrje në Greqi përmes vendkalimit kufitar “Evzoni”.

  Prej të hënës, respektivisht prej datës 18.08.2020 deri me datën 31.08.2020, në vendkalimin kufitar “Evzoni”, në periudhë prej orës 06:00 deri më ora 22:00, për hyrje në Greqi mund të kalojnë vetëm shtetasit e Greqisë, shtetasit e vendeve të treta që e kanë leje qëndrimi, personeli diplomatik i EULEX dhe familjarët e tyre, persona që udhëtojnë për qëllime mjekësore dhe qëllime ekonomike që më parë kanë marrë leje nga ambasadat e Greqisë si dhe vozitësit e kamionëve.

  Të gjithë këta persona për të hyrë në Greqi duhet të posedojnë test negativ për Covid-19. respektivisht PCR test në gjuhën angleze, jo më të vjetër se 72 orë.

  Gjithashtu, mbetet në fuqi paraqitja elektonike për PLF dokument (Passenger Locator Form).

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Një foshnje 9-muajshe ka vdekur në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër. Kështu ka bërë të ditur SPB-Ohër, njofton Klankosova.tv. Në njoftim thuhet...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.