Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sllovenia regjistron vetëm 14 raste të reja me Coronavirus

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Shteti slloven vazhdon të ketë numrin më të vogël të vdekjeve dhe të infektuarve në gadishullin ballkanik.

  Në Slloveni, në 24 orët e fundit, nga 919 mostra të testuara për coronavirus, ka pasur 14 raste pozitive, sa një ditë më parë, kur u testuan 874 mostra.

  Që nga fillimi i epidemisë, sllovenët kanë regjistruar 2,115 raste të infeksionit me COVID-19, nga të cilat 237 janë aktualisht aktivë, raporton agjensia STA.

  Në spitalet sllovene janë shtruar 21 pacientë, katër prej të cilëve janë në kujdesin intensiv.

  Nuk pati vdekje të reja, dhe që nga fillimi i pandemisë në Slloveni, 117 njerëz kanë vdekur nga coronavirusi.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.