Lajme

Ministri i Arsimit mbledh drejtorët komunalë, a do të vendoset për fillimin e mësimit me 14 shtator

Ministri i Arsimit mbledh drejtorët komunalë, a do të vendoset për fillimin e mësimit me 14 shtator
10:33 | 03 Shtator 2020

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, do të takohet sot me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut dhe kryetarin e Këshillit të Prindërve, për të biseduar rreth fillimit të vitit të ri shkollor.

Drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut, përfaqësuesi i Këshillit të Prindërve do të takohen sot me ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, për të diskutuar nëse janë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme që mësimi të nisë në objektet shkollore.

Nuk dihet nëse në takimin e sotëm do të vendoset përfundimisht për hapjen e shkollave më 14 shtator.

Fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për datën 14 shtator, për shkak të përgatitjeve që duhen bërë nëpër objektet shkollore, sipas rekomandimeve të IKSHPK’së për mbrojte nga virusi COVID-19.

Qeveria e Kosovës ka miratuar planin e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, që mësimi të nisë në tri faza./Express/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera