×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri i Arsimit mbledh drejtorët komunalë, a do të vendoset për fillimin e mësimit me 14 shtator

  FrontOnline
  03 Shtator 2020

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, do të takohet sot me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut dhe kryetarin e Këshillit të Prindërve, për të biseduar rreth fillimit të vitit të ri shkollor.

  Drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut, përfaqësuesi i Këshillit të Prindërve do të takohen sot me ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, për të diskutuar nëse janë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme që mësimi të nisë në objektet shkollore.

  Nuk dihet nëse në takimin e sotëm do të vendoset përfundimisht për hapjen e shkollave më 14 shtator.

  Fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për datën 14 shtator, për shkak të përgatitjeve që duhen bërë nëpër objektet shkollore, sipas rekomandimeve të IKSHPK’së për mbrojte nga virusi COVID-19.

  Qeveria e Kosovës ka miratuar planin e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, që mësimi të nisë në tri faza./Express/

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Të martën, çështja e dinarit ktheu në tryezën e dialogut Kosovën dhe Serbinë. Por, për dallim nga herët e tjera takimi nuk...
  Lajme01 Mars 2024
  Anëtari i kryesisë së PDK-së, Bernard Nikaj, ka thënë se pas deklaratave që i bëri sot ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier,...
  Lajme01 Mars 2024
  9:00Mbahet seanca ndaj ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku, të akuzuar...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Analisti Visar Ymeri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hoverier, nuk janë...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Organizata PIPOS, e ka realizuar një hulumtim rreth punës së Qeverisë së Kosovës. Një nga temat e trajtuara në këtë hulumtim që...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.