×
Etiketë: fillimin
Lajme18 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje e ka ftuar sot në interpelancë Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj. LVV ka kërkuar nga Likaj të jep sqarime lidhur me planin për fillimin e vitit të ri shkollor, si dhe kushtet të...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor! “Me urimin më të mirë për të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit për këtë vit të ri shkollor,...
Lajme13 Shtator 2020
Pas pothuajse gjashtë muajsh nesër në Kosovë nxënësit do t’iu kthehen bankave të tyre shkollore. Procesi mësimor është mbajtur online për shkak të shpërthimit të pandemisë në mesin e muajit mars. MASH ka vendosur që...
Lajme13 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka uruar vitin e ri shkollor, transmeton Front Online. Nga IKSHPK është kërkuar të zbatohen rregullat te reja në shkollë për ruajtjen e shëndetit. Njoftimi i IKSHPK: Instituti...
Lajme13 Shtator 2020
Nesër fillon viti i ri shkollor, ndërsa presidenti, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit. Ai kërkon që t’i respektojnë rregullat e reja të shkollës dhe klasës që për qëllim kanë ruajtjen e...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në një konferencë të mbajtur sot për media, tha se kanë bërë përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Ai tha se vendimi për...
Lajme13 Shtator 2020
Komuna e Podujevës është e gatshme që nga dita e hënë t’i hapë dyert e shkollave për nxënësit e kësaj komune. Por sfiduese për këtë komunë pritet të mbetet dezinfektimi i hapësirave shkollore çdo ditë...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga Komiteti për menaxhimin e emergjencave dhe stafit të Drejtorisë Komunale të Arsimit, kanë vizituar Shkollën e Mesme të Ulët, “Musa Zajmi”, për të përcjellur nga...
Lajme11 Shtator 2020
ryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit të bordit të drejtorëve, ka mbajtur konferencë me gazetarë, ku ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e mbarë...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASH), Ramë Likaj është takuar sot me ministrin e Shëndetësisë (MSH), Armend Zemaj. Në këtë takim është diskutuar për përgatitjen për fillimin e vitit të ri shkollor ku thuhet se...
Lajme07 Shtator 2020
Ministri i MASH-it Ramë Likaj dhe kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj dhe koordinatori për organizim të brendshëm Ymer Ymeri kanë vizituar Gjimnazin “17 Shkurti”, Shkollën e Mesme Profesionale “Ismajl Dumoshi” në Obiliq dhe Shkollën e...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj do të takohet me Kryetarin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi dhe drejtorët e drejtorive komunale të Arsimit.] Viti i ri shkollor do të fillojë me 14 shtator,...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, do të takohet sot me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut dhe kryetarin e Këshillit të Prindërve, për të biseduar rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Drejtorët komunalë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.