×
Etiketë: shtator
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministrja që vjen nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka treguar se ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me liderin e partisë së saj Fatmir Limaj gjatë kohës sa ishte pjesë e delegacionit të...
Lajme16 Shtator 2020
Të enjten mot shumë i ngrohtë dhe shtim i vranësirave. Në fundjavë më freskët me vranësira dhe kthjellime Në detin Mesdhe është duke u zhvilluar një ciklon, që ditën e premte mund të shndërrohet në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Parlamenti i Malit të Zi seancën konstituive do ta mbajë më 23 shtator. Këtë e bëri të ditur kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviq, pas një takimi konsultativ me përfaqësuesit e listave zgjedhore. “Propozimi u pranua...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Greqia ka vendosur të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Ambasada Greke në Shqipëri ka njoftuar se kufiri do të qëndrojë i mbyllur të paktën deri më 30 shtator. Sipas këtij njoftimi lejohet të kalojnë...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘News24’ deklaroi se edhe kjo javë në vijim do të shoqërohet me temperatura të larta, që do të shkojnë nga 36-37 gradë celsius. Bani tha se duke...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit Rama në cilësinë e kreut të OSBE në...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Takimi midis Turqisë dhe Greqisë i paraparë të mbahej të martën, u shty së fundmi për 10 shtator, raportojnë mediet lokale. Sipas Anadoly Agency, përcjell Telegrafi, takimi parashihet të zhvillohet në selinë e NATO-s. Ndërkohë,...
Lajme08 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe SBAShK-u janë të gatshëm dhe të përgatitur të nisin fillimin e vitit të ri shkollor në shkolla më 14 shtator. Kështu është thënë nga ministri Ramë Lika dhe kryetari i SBAShK-ut,...
Lajme07 Shtator 2020
Takimi i rradhës mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë pritet të mbahet më 28 shtator. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmuan të hënën në Bruksel se kanë përafruar qëndrimet...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj është duke zhvilluar takim me drejtorët komunalë të arsimit rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Me këtë rast u bë e ditur se viti i ri shkollor...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, do të takohet sot me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBAShK’ut dhe kryetarin e Këshillit të Prindërve, për të biseduar rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Drejtorët komunalë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.