Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Seanca konstituive në Parlamentin e Malit të Zi do të mbahet më 23 shtator

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Parlamenti i Malit të Zi seancën konstituive do ta mbajë më 23 shtator.

  Këtë e bëri të ditur kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviq, pas një takimi konsultativ me përfaqësuesit e listave zgjedhore.

  “Propozimi u pranua unanimisht, nuk duhet të presim për një kohë të gjatë, Zgjedhjet në Mal të Zi treguan se qytetarët u besojnë institucioneve”, tha Brajoviq.

  Ai deklaroi se insiston që të paktën kryetari i parlamentit të zgjidhej në atë seancë.

  Një takim konsultues i Brajoviç u mbajt në Parlamentin e Malit të Zi me përfaqësuesit e listave zgjedhore që siguruan statusin parlamentar në zgjedhje.

  Partitë që siguruan ulëse në kuvendin malazez janë koalicioni “Vendosmërisht për Malin e Zi”, DPS e Millo Gjukanoviqit, koalicioni “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, koalicioni “Paqja është kombi ynë”, koalicioni “E zeza mbi të bardhën”, Socialdemokratë,Partia Boshnjake, SDP, Lista Shqiptare “Nik Gjeloshiu – Genc Nimanbegu” dhe koalicioni “Njëzëshëm”, shkruan Vijesti.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Punonjësit sanitar në Paris filluan që nga dje të kthehen në punë, kështu duke ndërprerë edhe grevën. Në pritje të ekipeve të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e...
  Të tjera
  Vip30 Mars 2023
  Reperja e njohur, Melinda Ademi është një prej emrave më të kërkuar dhe më të pëlqyer në estradën shqiptare. Së fundmi, reperja...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e cila e parasheh Asociacionin, para aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese do të kishte...
  Lajme30 Mars 2023
  Ish-anëtari i ekipit negociator të Kosovës, Skender Hyseni, ka komentuar deklaratën e Kurtit se “po të ishte kryeministër më 2011, Kosova do...
  Lajme30 Mars 2023
  Çështja e Ballkanit të Hapur është mes temave më të nxehta në debatin publik në Kosovë. Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti në...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për aktakuzat ndaj ministrave të tij, ku përmendi aktakuzën ndaj ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu,...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.