Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: Qindra pacientë në spitalet tona po kalojnë momente të vështira në përballje me COVID-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Drejtori i SHSKUK-së, njëherit infektolog, Valbon Krasniqi, ka bërë apel tek qytetarët që për festën e Bajramit t’i respektojnë drastikisht masat kundër përhapjes së koronavirusit.

  Krasniqi me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova po kalon në një situatë “shumë, shumë të rëndë” me pandeminë e koronavirusit.

  Ai ka lutur qytetarët që të festojnë në familjet e tyre.

  Po ashtu, Krasniqi u ka shprehë ngushëllime që kanë humbur familjarët e tyre si pasojë e COVID-19.

  Postimi i plotë:

  Festë në kohë pandemie

  Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovēs
  Jemi duke kaluar nëpër situatë shumë, shumë të rëndë me pandeminë COVID-19. Me qindra pacientë nëpër spitalet tona janë duke kaluar momente të vështira në përballje me Koronavirusin, ndërkohë që shumë të tjerë tashmë kanë humbur jetën.

  Andaj, edhe sot, në ditën e Festës së Kurban Bajramit jemi të detyruar të ju bëjmë thirrje sërish për kujdes.
  Ju lus të festojmë në familjet tona, të qëndrojmë pranë familjeve tona.
  Duke ngushëlluar të gjitha ata që humbën familjarët e tyre, duke ju uruar shërim të gjithë të sëmurëve nga COVID-19 dhe nga sëmundjet e tjera, ju uroj Festën e Kurban Bajramit gjithë besimtarëve islamë.

  Festoni në shtëpi
  Shmangni vizitat jashtë familjeve tuaja
  Mbani maskat sa herë dilni nga shtëpitë
  Mbani distancën fizike
  Pastroni dhe dezinfektoni duart rregullisht.

  Dhashtë Zoti që festat tjera t’i presim në ditë më të mira.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Avokati i Popullit ditën e sotme ka dorëzuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, raportin për vitin 2022, në lidhje me gjendjen e të...
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.