×
Etiketë: spitalet
Lajme03 Shtator 2020
Për shkak të numrit të madh të rasteve të infektuara me virusin Covid-19, Institucionet Publike Shëndetësore në Kosovë kanë reduktuar dhënien e shërbimeve shëndetësore. Pacientët që kanë qenë në gjendje jo të rënduar shëndetësore në...
Lajme29 Gusht 2020
462 pacientë të sëmurë me COVID-19 janë duke u trajtuar nëpër spitalet e Kosovës. 329 prej tyre janë duke u ndihmuar me oksigjen për të marrë frymë, ndërsa 12 prej tyre janë në respiratorë. Zëdhënësi...
Lajme28 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit në SHKSUK, Valbon Krasniqi në RTV Dukagjini ka thënë gjendja me pandeminë në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë. “Pavarësisht trendit të rënies së rasteve gjendja edhe në aspektin klinikë...
Lajme28 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 475 pacientë, prej tyre 370 janë të prekur me koronavirus. Në raportin...
Lajme27 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të enjten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 491 pacientë, prej tyre 385 janë të infektuar me koronavirus dhe po...
Lajme25 Gusht 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet rajonale aktualisht janë të shtrirë 499 pacientë – prej tyre 387 të prekur me koronavirus. Në raportin ditor të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të...
Lajme21 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 516 pacientë, prej tyre 395 janë të prekur me koronavirus. Në raportin...
Lajme17 Gusht 2020
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 573 pacientë, 441 prej të cilëve janë të konfirmuar me COVID-19. Në njoftim bëhet...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 145 raste me koronavirus dhe janë shëruar edhe 144 pacientë. Pavarësisht se ditët e fundit në Kosovë ka rënë numri i rasteve të reja, gjendja...
Lajme13 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar Ragmi Mustafa në RTV Dukagjini thotë se ka një rritje të numrit të infektimeve në Luginën e Preshevës por s’ka statistika të vërteta. “Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë frikë...
Lajme12 Gusht 2020
Në klinikat në kuadër të QKUK-së dhe në shtatë spitalet e përgjithshme rajonale janë duke u trajtuar 449 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre janë 393 në gjendje të rëndë, njoftohet në raportin...
Lajme11 Gusht 2020
Komiteti për menaxhim të situatës me COVID-19, i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), ka mbajtur takimin e rregullt, në të cilin është shqyrtuar situata e fundit me koronavirus në klinikat e QKUK-së,...
Bujqësi10 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka takuar sot kryetarin e Lidhjes së Bletarëve të Kosovës, Sylejman Zogiani dhe nënkryetarin, Zymber Bajraktari me të cilët ka biseduar rreth tejkalimit të sfidave dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.