×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 380 pacientë me koronavirus, të shtrirë në spitalet e Kosovës

  FrontOnline
  25 Gusht 2020

  Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet rajonale aktualisht janë të shtrirë 499 pacientë – prej tyre 387 të prekur me koronavirus.

  Në raportin ditor të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës thuhet se 10 pacientë janë të vendosur në respiratorë, 25 në makinat e frymëmarrjes CPAP, ndërsa 330 të tjerë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

  QKUK-ja dhe spitalet rajonale kanë kapacitet prej 700 shtretërish.

  Të martën, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës konfirmoi edhe 136 raste të reja me koronavirus.

  Në total, Kosova ka regjistruar gjithsej 12,683 raste pozitive.

  Prej tyre, 488 pacientë kanë vdekur dhe 8,788 janë shëruar.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Në një rast të pashembullt në historinë e Shteteve të Bashkuara avokatët që përfaqësojnë ish Presidentin Donald Trump do të përpiqen të...
  Lajme23 Prill 2024
  Historiani dhe profesori universitar, Nuri Bexheti, ka folur për përfshirjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në fushatën parazgjedhore në Maqedoninë e...
  Lajme23 Prill 2024
  Dje Departamenti i Shtetit për të Drejtat e Njeriut ka publikuar raportin e fundit, për vitin 2023 nga ku u theksua edhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.