×
Etiketë: shtrirë
Vip24 Shtator 2020
Këngëtarja Nora Istrefi po kalon një periudhë të vështirë. Përmes rrjeteve sociale, ajo ka bërë me dije se nëna e saj është sëmurë dhe se ka përfunduar e shtruar në spital. Ndër të tjera, në...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Një polic francez është filmuar duke shkelmuar një britanik pasi thuhet se ky i fundit i kishte kërcënuar ata me thikë kur oficerët i thanë ta vendoste maskën në një tren. Sipas medieve të huaja,...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova që nga fillimi i pandemisë e deri më sot ka shënuar gjithsej 14 mijë e 119 raste me koronavirus, prej tyre 563 nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë sot...
Lajme01 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi po vazhdon trajtmin në Klinikën Infektive, pas doli pozitiv për COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur djali i Rudit nëpëmjert një postimi në Facebook, duke...
Lajme29 Gusht 2020
462 pacientë të sëmurë me COVID-19 janë duke u trajtuar nëpër spitalet e Kosovës. 329 prej tyre janë duke u ndihmuar me oksigjen për të marrë frymë, ndërsa 12 prej tyre janë në respiratorë. Zëdhënësi...
Lajme29 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit në SHKSUK, Valbon Krasniqi thotë se shumica dërmuese e personave që kanë pasur coronavirus krijojnë antitrupa. Krasniqi në RTV Dukagjini ka treguar për një hulumtim që është bërë në Kosovë...
Lajme28 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit në SHKSUK, Valbon Krasniqi në RTV Dukagjini ka thënë gjendja me pandeminë në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë. “Pavarësisht trendit të rënies së rasteve gjendja edhe në aspektin klinikë...
Lajme28 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 475 pacientë, prej tyre 370 janë të prekur me koronavirus. Në raportin...
Lajme25 Gusht 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet rajonale aktualisht janë të shtrirë 499 pacientë – prej tyre 387 të prekur me koronavirus. Në raportin ditor të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të...
Lajme21 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 516 pacientë, prej tyre 395 janë të prekur me koronavirus. Në raportin...
Lajme16 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njofton se po trajtohet 556 pacientë. Sipas raportit të SHSKUK-së të konfirmuar me COVID-19 janë 440 pacientë. Shërbimi Spitalor bën me dije se 357 pacientë janë në oksigjeno-terapi...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 145 raste me koronavirus dhe janë shëruar edhe 144 pacientë. Pavarësisht se ditët e fundit në Kosovë ka rënë numri i rasteve të reja, gjendja...
Lajme13 Gusht 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 589 pacientë, prej të cilëve 448 janë me virusin COVID-19. 375 persona i janë nënshtruar oksigjeno-terapisë, kurse 41 pacientë janë në gjendje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.