Lajme

462 pacientë të shtrirë në spitalet e Kosovës nga COVID-19

462 pacientë të shtrirë në spitalet e Kosovës nga COVID-19
15:09 | 29 Gusht 2020

462 pacientë të sëmurë me COVID-19 janë duke u trajtuar nëpër spitalet e Kosovës.

329 prej tyre janë duke u ndihmuar me oksigjen për të marrë frymë, ndërsa 12 prej tyre janë në respiratorë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar numrin e tyre.

Ndërkaq, sot u raportuan edhe për nëntë vdekje të reja nga ky virus, 115 raste të reja të infektimit dhe 116 të shëruar.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera