×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër protestohet në QKUK dhe spitalet rajonale

  FrontOnline
  10 Shtator 2020

  Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka njoftuar se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik që punojnë në QKUK dhe spitalet tjera të vendit do të protestojnë të premten.

  Në njoftimin e SPS’së bëhet e ditur se protesta do të zgjasë një orë.“Nesër me date 11.09.2020 nga ora 13:00 deri 14:00 të gjithë punëtorët teknik si dhe ata te sigurimit fizik te cilët punojnë ne QKUK, ne Spitalet Rajonale, ne Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe Ambulancat, do te protestojnë për një ore, ne vendet e tyre te punës”, thekson njoftimi.

  Kjo protestë bëhet për shkak të mos përfshirjes së këtyre punonjësve në listën për marrjen e 300 eurove nga shteti, për rrezikshmërinë në punë nga pandemia.

  “Protesta bëhet për shkak te mos listimit edhe te këtyre kategorive për marrjen pagës prej 300 euro nga Shteti për rrezikshmërinë në punë nga pandemia COVID19. Udhëheqja sindikale gjatë kohës së protestës do ta vizitojë Qendrën Kryesore te Mjekësisë Familjare në Prishtinë dhe QKUK-në”, thuhet në njoftim.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...
  Lajme24 Maj 2024
  Një aksident komunikacioni mes një kamioni dhe një veture ka ndodhur sot në qytetin e Shtimes. Nga ky aksident kanë mbetur të...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Republikës italiane në Kosovë, Antonello De Riu. Në takim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.