×
Etiketë: nesër
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Lajme30 Shtator 2020
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër, më 1 tetor, do të fillojë aplikimin për Patentë-Shoferë Ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të...
Lajme30 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara njoftuan se kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati do të bëjë paraqitjen e parë para këtyre dhomave më 1 tetor. Paraqitja e parë do të jetë në...
Lajme28 Shtator 2020
Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës në lokacione të ndryshme. Ndërprerjet e parapara për nesër do të zgjasin 7 deri...
Lajme27 Shtator 2020
Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike do të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen e...
Lajme26 Shtator 2020
Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran nga data 28 shtator. Pak orë pas këtij vendimi, mërgimtarët kanë filluar të...
Lajme25 Shtator 2020
Arrestimi i djeshëm i Salih Mustafës në ditët në vijim mund të shoqërohet edhe me arrestime të tjera. Pas një dekade hetimesh intensive, dje, Prokuroria Speciale e Tribunalit të Hagës e ka bërë sefte, duke...
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
John Jovanovic, kreu i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa (DFC) në Beograd nesër do të vizitojë Kosovën. Një gjë e tillë është konfirmuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në...
Lajme20 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka njoftuar se nga nesër do të fillojë mësimi i kombinuar edhe për klasat 7, 8, 9 dhe 11, 12. Ka thënë se udhëheqësit e shkollave mund të vendosin ndryshe...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë do të vijnë të hënën në Kosovë. Ky delegacion, përveç Kosovës, pritet të vizitojë edhe Serbinë, Greqinë e Izralein. T7...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar për motin që do të mbajë gjatë ditës së nesërme në vendin tonë. IHMK ka bërë të ditur se do të mbajë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.