×
 • Lajme
 • Lajme

  123 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Me 4 të vdekur nga Covid-19, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Kosovë ka arritur në 611.

  Për dallim nga herët e kaluara, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, në raportin 24-orësh, ka treguar se 2 persona kanë vdekur në Klinikën Infektive, 1 në spitalin rajonal të Prizrenit dhe një në atë të Pejës.

  Lexo Edhe:
  Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit
  Derisa nga 678 mostra të testuara nga IKSHPK’ja dhe laboratorët privatë me metodën PCR, pozitivë kanë rezultuar 57 persona.

  Numri total i rasteve pozitive ka arritur në mbi 14 mijë e 9, prej të cilëve kanë arritur të shërohen mbi 12 mijë persona.

  Rastet pozitive janë 16 nga Komuna e Prishtinës, 6 raste nga ajo e Gjilanit e 5 raste në atë të Pejës.

  Në anën tjetër, gjatë të premtes 220 pacientë janë trajtuar në QKUK dhe spitale regjionale, prej të cilëve 123 të konfirmuar me Covid-19.

  Në raportin e SHSKUK’së thuhet se 6 pacientë janë në respiratorë e 142 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në fillim...
  Lajme19 Maj 2024
  Pas një periudhe të gjatë që nuk e kishin parë djalin e tyre, prindërit e ish-presidentit Thaçi sërish kanë marrë rrugën e...
  Lajme19 Maj 2024
  Një numër i madh i infermierëve kanë kërkuar licencën e plastifikuar si kusht për t'u punësuar jashtë vendit, kryesisht në Gjermani. Nga...
  Lajme19 Maj 2024
  Ekonomisti Imer Raçi thotë për “Front Online” se liberalizimi i vizave ka ndikuar në humbje të punëtorëve profesionistë si doktorë, mjekë apo...
  Lajme19 Maj 2024
  Kroacia vazhdon të tregoj mbështetjen e saj në forcimin e sigurisë në Kosovë. Si rezultat i kësaj, nesër do të dërgojë kontingjentin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.