×
Etiketë: 19
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Dhimbjet e kokës, konfuzioni dhe jermi i përjetuar nga disa nga të sëmurët me COVID-19 mund të jenë rezultat i një depërtimi të drejtpërdrejtë të koronavirusit në tru, sipas rezultateve të një studimi.Sipas hulumtimit të...
Lajme14 Shtator 2020
314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19.Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar me CPAP maskë...
Lajme14 Shtator 2020
Në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik janë shtuar edhe dy aparatura të reja për të bërë testime me metodën PCR për Covid 19. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë kosovare, Armend Zemaj. “Dy...
Lajme13 Shtator 2020
Para gjashtë muajve në Kosovë u shënuan dy rastet e para me Covid 19. So gjashtë muaj pas, vendi numëron afto 600 të vdekur e 14 mijë e 239 persona të prekur nga koronavirusi. Raste...
Lajme13 Shtator 2020
Rënie e numrit të rasteve të reja me COVID-19 është shënuar në ditët e fundit në Kosovë. Sidoqoftë, ajo çka mbetet shqetësuese është numri i madh i viktimave nga COVID-19. Deri tani, në Kosovë janë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Marrëveshja Kornizë e Ohrit, që u nënshkrua para 19 vjetësh dhe është një kontratë shqiptaro-maqedonase për raportet e reja shoqëroro-politike dhe ndërtimin e mëtutjeshëm të Maqedonisë. Kjo kontratë e të dy popujve u bë e...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kujtuar sulmin terrorist e 11 shtatorit të vitit 2001. Hoti ka thënë se kujtimi e nderimi për viktimat dhe familjet e tyre është nderim dhe vlerësim për lirinë dhe...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 19-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj Kullave Binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes...
Lajme09 Shtator 2020
Pavarësisht se ditëve të fundit ka pasur rënie të rasteve me Covdi1919, masat restriktive në vend nuk pritet të largohen, përkundër kërkesës së sotme të gastronomeve për zgjatje të orarit të punës deri pas mesnate....
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Zyrtarët pakistanezë kanë thënë se së paku 19 minatorë kanë vdekur pas rrëshqitjes së dheut në një minierë mermeri në pjesën veriperëndimore të vendit. Pesë të tjerë kanë mbetur të ngujuar dhe gjashtë persona u...
Kronika08 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar personin, i cili besohet të jetë involvuar në tri raste të vjedhjeve të xhamive, në rajonin e Gjilanit. Njoftimi i Policisë së Kosovës: Ju njoftoj se ne...
Lajme08 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 47 pacientë me Koronavirus. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në Respirator, 36 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri në takimin e mbajtur sot me Komitetin e emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, kanë bërë vlerësimin e gjendjes në luftimin e COVID-19 dhe në bazë të statistikave,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.