×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Së paku 19 minatorë vdesin nga shembja e një miniere mermeri në Pakistan

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Zyrtarët pakistanezë kanë thënë se së paku 19 minatorë kanë vdekur pas rrëshqitjes së dheut në një minierë mermeri në pjesën veriperëndimore të vendit. Pesë të tjerë kanë mbetur të ngujuar dhe gjashtë persona u lënduan.

  Aksidenti ndodhi në distriktin Mohmad të provincës Khyber-Pakhtunkhwa, afër kufirit me Afganistanin, në orët e vona të së hënës, shkruan Free Europe, transmeton Gazeta Express.

  Pasi fillimisht i tërhoqën tetë trupa nga rrënojat gjatë operacionit fillestar të kërkim-shpëtimit, autoritetet thanë se më shumë trupa u gjetën të martën.
  Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i personave të lënduar është njëzet, duke shtuar se kanë filluar hetimet për zbulimin e shkakut të aksidentit.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.