×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet 19 vjeçari, dyshohet se vodhi paratë e sadakasë në tri xhamia

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar personin, i cili besohet të jetë involvuar në tri raste të vjedhjeve të xhamive, në rajonin e Gjilanit.

  Njoftimi i Policisë së Kosovës:

  Ju njoftoj se ne baze te informatave dhe deshmive qe Policia e Kosovēs njësitet e hetimeve nga stacioni policor i Gjilanit i kemi mbledhur përmes rrugëve operative ne lidhje me rastet e vjedhjeve të xhamive (është lokalizu dhe është arrestu i dyshimti G. G. 2001), fshati Terstenik – komuna Drenas, personi i dyshimte me date 03 shtator 2020 është intervistuar ne prezence te avokatit mbrojtes ne stacionin policor ne Peje sepse i njejti ne po kete stacion eshte ndaluar per 48 ore si i dyshimtë per rastet tjera te stacionit te Pejes. Gjate intervistimit janë gjetë fakte të qëndrushme se ai i ka se i ka kryer qe te trija (3) vjedhjet neper xhamtë ne regjionin e Gjilanit dhe ate :

  1. Xhamia e fshatit Malisheve te Gjilanit i ndodhur me datë 20 Qershore 2020, nr. 2020.CA.0604

  2. Gjilan te xhamia e “Mdreses “28 Gusht 2020, nr. 2020 CA 0911 dhe,

  3. Xhamia e fshatit Ponesh gjithashtu me date 28 Gusht 2020, nr. 2020 CA 0912

  Me urdher te prokurorit rastet veq e veq procedohen ne procedurë të rregullt pasi qe i dyshimti ndodhet ne mbajtje dhe është ndaluar nga stacioni policor në Pejê.

  Policia e Kosovës është e përkushtuar që ti sjell para drejtësisë të gjithë përsonat e dyshuar të përfshirë ne raste te veprave penale.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Me urdhër të Prokurorisë Speciale (PS), Policia e Kosovës ka ndërmarr një aksion në shtatë lokacione të ndryshme të Kosovës, ku janë...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ofrimin e informatave që do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e disa...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka ftuar shqiptarët kudo në botë që ta ruajnë dhe trashëgojnë gjuhën si pjesë thelbësore të identitetit...
  Sport21 Shkurt 2024
  Bayern Munichu ka vendosur t’i ndajë rrugët me Tomas Tuchelin në fund të këtij sezoni. Sipas gazetarit Florian Plettenberg nga “Sky Germany”,...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.