×
Etiketë: dyshohet
Kronika01 Tetor 2020
Një e mitur është dhunar nga një person ,transmeton FrontOnline. Sipas rapotit të policisë për këtë rast ka qenë në dijeni edhe një vajze,por nuk raportuar asgjë.Tani viktima është dërguar të bëjë ekzaminimin mjeko-ligjor,ndërsa të...
Lajme29 Shtator 2020
Një muaj paraburgim është caktuar ndaj Sh.H i cili dyshohet se kishte detyruar të miturën që të kryej akt seksual në njërën nga dhomat e motelit. “I pandehuri Sh. H., dyshohet se me veprimet e...
Front TV29 Shtator 2020
Një person është rrëzuar pa vetëdije para sporteleve te Qendra për Shërbim me Qytetarë në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës. Lidhur me rastin për Front Online, ka folur nënkryetari i Komunës Muhedin Nushi....
Lajme26 Shtator 2020
Një aksident sapo ka ndodhur në Ferizaj, te vendi i njohur “Te Ura”. Sipas informacioneve të para një person ka marrë lëndime të lehta. Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes.
Lajme26 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë konfirmuar të shtunën se nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, dyshohet për veprën penale kundër administrimit të drejtësisë, frikësim të dëshmitarëve,...
Lajme26 Shtator 2020
Dyshohet se të premten (25.09.2020) pasdite, pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë futur sërish brenda territorit të Kosovës. Sipas faqes “Svirca” në Facebook, kësaj radhe ata janë xhiruar dhe fotografuar derisa ishin rreth 500 metra nga...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë kreu i organizatës, Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht. Siç tregon avokati Gashi, dy drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës...
Lajme26 Shtator 2020
Një automjet i blinduar në përcjellje të EULEX-it dhe Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur nga selia e EULEX-it për në aeroport. Por, nuk dihen saktë nëse brenda tyre ka qenë edhe i...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Vrasja e 47-vjeçarit nga Kosova, me inicialet M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.Por, dje autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e...
Lajme19 Shtator 2020
Organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm, s’ishte vepra e vetme të cilën dyshohet ta ketë kryer grupi i të arrestuarve të premten në Karaçevë të Kamenicës. Shumë prej të arrestuarve dyshohen edhe për...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme18 Shtator 2020
Shtatë persona të përkatësisë shqiptare janë prangosur sonte në mega-operacionin e Policisë së Kosovës në Karaçevë. Siç merr vesh Gazeta Sinjali dyshohet se operacioni në Karaçevë u kompromitua. Duke u thirrur në burime të besushme,...
Kronika16 Shtator 2020
Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit i PK-së ka arrestuar dy punëtorë të Komunës së Gjakovës gjatë ditës së djeshme. Ata po dyshohen se gjatë vitit 2016 -2017 kanë falsifikuar dokumente në dobi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.