×
 • Lajme
 • Lajme

  Petrol Company feston në Sos Fshatrat e Fëmijëve dhe në Sos Kopsht

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2023

  Periudha e fundvitit është një kohë kur ne përqafojmë me padurim frymën festive.

  Edhe këtë rradhë me rastin e festave të fundvitit Petrol Company bashkë me këngëtarin e mirënjohur,

  The Victor, zgjodhi Sos Fshatrat e Fëmijëve për të dhuruar dashuri e gëzim në zemrat e secilit që ishin të pranishëm aty.

  Me kënaqësinë dhe me urimet më të bukura u dhuruan 50 dhurata në Sos Fshatra dhe 32 të tjera në Sos Kopsht duke krijuar një atmosferë emocioni e gëzimi të papërshkrueshëm teksa fëmijët shpalosnin dhuratat e tyre.

  Kujdestaret e Sos Fshatrave shprehën mirënjohjen e përzemërt duke mikpritur ekipin e Petrol Company- së si në shtëpinë e tyre.

  Kjo përpjekje ilustron fuqinë e vullnetit të mirë për t'i dhuruar lumturi të vegjëlve zemërbutë.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.