×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bosnje-Hercegovina regjistron 19 të vdekur dhe 293 raste të reja me Coronavirus

  FrontOnline
  15 Shtator 2020

  Në Bosnje dhe Hercegovinë (BH), 19 njerëz vdiqën në 24 orët e fundit dhe u regjistruan 293 raste të reja të infeksionit me coronavirus.

  Nga ai numër, 235 janë infektuar rishtazi në Federatën e BH-së, ku u regjistruan gjithsej 17 vdekje.

  Në Republikën Serbe, 57 të sapo infektuar dhe dy vdekje u regjistruan, shkruan klix.ba.

  Në Federatën e BH-së, 1,733 mostra u testuan dhe rastet e reja të infeksionit u regjistruan në të gjitha kantonet në Federatë, përveç në Bosnjë-Podrinje dhe Posavina.

  Gjithsej 138,296 mostra janë testuar në Federatë deri më tani, dhe SARS-CoV-2 është konfirmuar te 15,285 individë.

  Aktualisht janë 3.767 raste aktive me coronavirus. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Federatën e BH-së është 426, 281 burra dhe 145 gra. /Telegrafi/

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka kërkuar veprime të menjëhershme për trajtimin e rastit të vdekjes së katërvjeçares...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.