×
Etiketë: regjistron
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 700 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Ajo raportoi 1,798 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Shifrat e 24 orëve...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Zyrtarët shëndetësorë në Angli njoftuan se janë regjistruar 17 viktima të reja të koronavirusit në këtë vend. Në këtë mënyrë, shifra e përgjithshme e viktimave të pandemisë në shtetin më të madh të Mbretërisë së...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Kina raportoi shtatë raste të reja me COVID-19 më 23 shtator, nga 10 të raportuara një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kina ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Kina raportoi gjashtë raste të reja me COVID-19 në 21 shtator, nga 12 një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor të martën, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Komisioni...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në 24 orët e kaluara, 30 raste të reja të Coronavirusit janë konfirmuar në Serbi. Gjithashtu autoritetet shëndetësore serbe kanë konfirmuar se dy njerëz kanë ndërruar jetë nga COVID-19. Në spitalet serbe janë shtruar 330...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore në Francë raportuan të shtunën 13,498 raste të reja nga coronavirusi, duke shënuar një rekord të ri të infeksioneve ditore që kur sëmundja shpërtheu në vend. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 900 raste të reja me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 1,916 në 267,773,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Gjermania ka shënuar rritje të konsiderueshme të numrit të rasteve ditore me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ukraina ka regjistruar 76 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, që është shifra më e lartë e vdekjeve brenda një dite në këtë vend që nga fillimi i pandemisë, ka njoftuar Këshilli...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Bosnje dhe Hercegovinë (BH), 19 njerëz vdiqën në 24 orët e fundit dhe u regjistruan 293 raste të reja të infeksionit me coronavirus. Nga ai numër, 235 janë infektuar rishtazi në Federatën e BH-së,...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Që nga raportimi i fundit, laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 569 mostrave për coronavirusin, midis të cilëve janë regjistruar 128 raste të reja pozitive të infeksionit. Në 24 orët...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Gjermania ka publikuar raportin ditor me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 1,176 në 253,474, treguan të mërkurën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive,...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara publikuan raportin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Shtetet e Bashkuara regjistruan 24,362 raste të reja të koronavirusit të hënën, duke e çuar totalin e vendit në të paktën 6,300,727 infeksione,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.