Bota/Rajoni

Ukraina regjistron rekord të vdekjeve nga Coronavirus brenda një dite

Ukraina regjistron rekord të vdekjeve nga Coronavirus brenda një dite
09:02 | 16 Shtator 2020

Ukraina ka regjistruar 76 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, që është shifra më e lartë e vdekjeve brenda një dite në këtë vend që nga fillimi i pandemisë, ka njoftuar Këshilli Nacional i Sigurisë, raporton agjencia Reuters.

Më herët shifra më e lartë e të vdekurve në Ukrainë nga COVID-19 brenda një dite ishte regjistruar javën e kaluar, ku vdiqën 72 persona.

Sipas të dhënave të Këshillit në total në Ukrainë janë regjistruar 162.660 raste me  Coronavirus, ndërsa 3340 kanë përfunduar me fatalitet.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera