×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Anglia regjistron 17 viktima të reja të Coronavirusit në spitale

  FrontOnline
  27 Shtator 2020

  Zyrtarët shëndetësorë në Angli njoftuan se janë regjistruar 17 viktima të reja të koronavirusit në këtë vend.

  Në këtë mënyrë, shifra e përgjithshme e viktimave të pandemisë në shtetin më të madh të Mbretërisë së Bashkuar shkoi në 29,908.

  Pacientët që përfunduan në mënyrë fatale ishin të moshave nga 49 deri në 93-vjeçare. Të gjithë, përpos njërit, kishin probleme tjera shëndetësore, shkruan The Guardian.

  Rastet fatale që u regjistruan sot kanë ndodhur mes datave 21 dhe 26 shtator.

  Britania e Madhe është në mesin e vendeve me numrin më të lartë të viktimave të sëmundjes Covid-19 në Evropë dhe në tërë botën.

  Ditëve të fundit, numri i rasteve është rritur dhe qeveria po e shqyrton mundësinë e shtrëngimit të masave kufizuese, pavarësisht pakënaqësisë së një pjese të qytetarëve, të cilët protestuan të shtunën në Londër kundër izolimit.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Protestuesit në Shqipëri kanë përdorur shishe molotovi, kapsolle dhe shashka gjatë protestës së opozitës që po mbahet para Kryeministrisë në Tiranë. Disa...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Vip20 Shkurt 2024
  Meriton Mjekiqi në ditën e sotme ka prishur sfidën e ‘Vëllait të Madh’. Kjo pasi ai hyri në pishinë duke dënuar kështu...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Besa Gaxherri nga LDK-ja thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë të dëmtuara, madje sipas saj, edhe më...
  Sport20 Shkurt 2024
  Ish-trajneri i portierëve tek Blackburni, Steven Drench, njëherësh ish-trajner i portierit të Arsenalit, David Raya, ka thënë se duart gjigante të reprezentuesit...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Nevzad Lutfiu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, ka bërë të ditur se sot me partitë politike shqiptare në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.