×
Etiketë: viktima
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Luftimet kanë hyrë në ditën e pestë në zonën e Karabakut të Sipërm dhe palët nuk kanë treguar asnjë shenjë se do të tërhiqen mbrapsht. Ndërkohë që janë raportuar më shumë se 100 viktima në...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar sot për tre persona të vdekur dhe 131 persona të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19 në 24 orët e fundit. Në spitalin Infektiv dhe në “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, ku...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë  botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Zyrtarët shëndetësorë në Angli njoftuan se janë regjistruar 17 viktima të reja të koronavirusit në këtë vend. Në këtë mënyrë, shifra e përgjithshme e viktimave të pandemisë në shtetin më të madh të Mbretërisë së...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 dhe 2 viktima. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje qytetarëve të mos e ulin...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Mbi 32 milionë qytetarë në botë rezultojnë të infektuar me Covid-19, ndërsa numri i viktimave nga pandemia po kap 1 milionëshin. Këto janë shifrat më të fundit që prezanton faqja “Worldometers”. Nga të dhënat, SHBA...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1769 testet e kryera 183 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Shkup-51, Koçan-20, Prilep-15,...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,085 viktima të reja të koronavirusit. Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe mbi 83,000 raste të reja të personave të infektuar dhe shifra e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Më së shumti raste janë regjistruar në Shkup-45,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,053 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në mbi 88,000. Përpos viktimave, gjatë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,130 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në 86,752. Përpos viktimave, gjatë kësaj...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.