Bota/Rajoni

Gjermania regjistron 1.916 raste të reja me COVID-19

Gjermania regjistron 1.916 raste të reja me COVID-19
08:51 | 18 Shtator 2020

Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19.

Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 900 raste të reja me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 1,916 në 267,773, treguan të premten të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i raportuar i të vdekurve u rrit me shtatë në 9,378, tregoi shifra.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera