×
Etiketë: Gjermania
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 700 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Ajo raportoi 1,798 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Shifrat e 24 orëve...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 11 të vdekur nga Coronavirusi. Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar përsëri mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Gjermania raportoi 2,089 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Po ashtu, Gjermania regjistroi...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se këtyre ditëve në Kosovë është duke qëndruar një mision prej rreth 25 ekspertëve të Institutit prestigjioz “Robert Koch” nga Gjermania. Sipas ministrit Zemaj, ky grup...
Kronika24 Shtator 2020
Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman. Në hyrje...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 13 të vdekur nga Coronavirusi. Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së...
Lajme21 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde. Haradinaj Stublla e ka falënderuar ambasadorin Rohde për ndihmën që ky shtet do...
Lajme21 Shtator 2020
Nga Gjermania në Kosovë do të vijnë një ekip i ekspertëve që të ndihmojnë për luftimin e pandemisë. “Nesër në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 900 raste të reja me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 1,916 në 267,773,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Gjermania dhe Franca do të përshpejtojnë zhvillimin e një avioni të ri ushtarak europian, si edhe të një droni zbulimi, përmes projektit “Future Combat Air System” (FCAS), sipas ministreve të Mbrojtjes të të dy vendeve....
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz, po planifikon të sigurojë rreth 100 miliadë euro si borxh të ri vitin e ardhshëm. Qëllimi i kësaj shume të madhe është mbështetja e luftës së autoriteteve kundër koronavirusit...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit, transmeton albinfo.ch. Fribourg u shtua në listën e Gjermanisë me rrezik...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Gjermania ka shënuar rritje të konsiderueshme të numrit të rasteve ditore me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.