Bota/Rajoni

Kina regjistron shtatë raste të reja me COVID-19

Kina regjistron shtatë raste të reja me COVID-19
08:17 | 24 Shtator 2020

Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Kina raportoi shtatë raste të reja me COVID-19 më 23 shtator, nga 10 të raportuara një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i vendit të enjten, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë tha në një deklaratë se të gjitha rastet e reja ishin infeksione të importuara që përfshinin udhëtarë nga jashtë.

Numri i rasteve të reja asimptomatike u rrit në 20 nga 18 një ditë më parë, megjithëse këta pacientë pa simptoma nuk konsiderohen të konfirmuara me infeksione COVID-19 në Kinë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara COVID-19 deri më tani në territorin e Kinës tani qëndron në 85,314, ndërsa numri i të vdekurve mbeti i pandryshuar në 4,634.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera